Velká SUV rodina Volkswagen

T_Cross
T_Roc
Tiguan
Tiguan_Allspace
Touareg
VW_SUV_range

Řidiči na vozech SUV oceňují především vyšší polohu sedadel a větší pocit bezpečí, ale také všestrannou využitelnost, robustní konstrukci a atraktivní design. Volkswagen vychází přáním zákazníků vstříc mimořádně širokou a rozmanitou nabídkou modelů. A k základním přednostem vozů SUV přidává navíc také pověstnou spolehlivost a technické inovace, které stanovují měřítka mimo jiné v oblastech komfortu, bezpečnosti a konektivity. V rámci důsledné modelové ofenzivy se již rodina SUV značky Volkswagen rozrostla na čtyři modelové řady T-Cross, T-Roc, Tiguan a Touareg.

Nejmenším a také nejmladším členem velké rodiny je T-Cross, jehož předprodej byl na českém trhu zahájen v závěru loňského roku, přičemž první vozy se na našich silnicích objeví letos v dubnu. Navzdory kompaktním vnějším rozměrům naleznou cestující uvnitř velkorysý prostor s mimořádnou variabilitou. Zadní sedadla jsou podélně posuvná a sklopná. Díky tomu má zavazadlový prostor v pětimístné konfiguraci objem 385 až 455 litrů. Sklopením zadních sedadel vznikne prostor pro přepravu zavazadel o objemu až 1 281 litrů. T-Cross však k praktičnosti přidává také vytříbený styl, který si mohou zákazníci individualizovat podle svých představ.

V segmentu kompaktních SUV se již pevně etablovat o číslo větší T-Roc, který bude od příštího roku nabízen pro fanoušky jízdy s větrem ve vlasech i jako kabriolet. T-Roc však oslní na první pohled i ve verzi s pevnou střechou, která může být na přání barevně odlišená, stejně jako řada individuálních prvků v interiéru. Extrovertní T-Roc je dostatečně kompaktní k tomu, aby si hravě poradil s nástrahami městské džungle, zároveň však bravurně zvládne dobrodružné výlety do přírody i prázdninové cestování na dlouhé vzdálenosti. Kromě vynikající úrovně bezpečnosti a komfortu je T-Roc ve svém segmentu také průkopníkem digitalizace, konektivity a inovativních asistenčních systémů a může mít také pohon všech kol 4MOTION či elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru.

S téměř 800 000 dodanými vozy v roce 2018 je modelová řada Tiguan jedním z nejúspěšnějších automobilů na světě. Od roku 2007, kdy byla představena první generace, bylo vyrobeno již více než 5 milionů těchto všestranných vozů. V současnosti mají zákazníci na výběr dvě karosářské verze - kromě konvenčního Tiguanu také prodloužený Tiguan Allspace, který může mít až sedm sedadel. Zavazadlový prostor modelu Tiguan Allspace nabízí objem 760 litrů (v pětimístné konfiguraci) až 1 920 litrů (po sklopení sedadel). Prostorový zázrak si přitom uchovává všechny přednosti svého kratšího sourozence.

V roce 2018 byla na český trh uvedena již třetí generace modelu Touareg. Vlajková loď značky Volkswagen se těší velké přízni mezi českými motoristy. Svědčí o tom nejen prodejní výsledky, ale také titul Auto roku 2019 v kategorii velkých SUV na základě hlasování veřejnosti. A není se čemu divit. Všestranný automobil poskytuje svým cestujícím mimořádnou úroveň komfortu, bezpečnosti a jízdní dynamiky v silničním provozu, zároveň je však skvěle připraven i pro jízdu v náročném terénu. Nový Touareg udává směr vývoje mimo jiné progresivní fúzí vyspělých asistenčních, komfortních, osvětlovacích, informačních a zábavních systémů.

Od roku 2007 do roku 2017 vzrostl počet registrací nových automobilů kategorie SUV v České republice téměř čtrnáctinásobně, ze 4 729 na 66 014 vozů. Dvouciferné tempo růstu vykázal segment SUV i v roce 2018, kdy připadalo na SUV již 77 053 registrací, což představuje téměř 30% celkového trhu. Jinými slovy, bezmála každý třetí automobil prodaný v České republice je SUV.

Další akční nabídky

VW T-Cross za 6 599 Kč měsíčně

Cara Delevingne je herečka a modelka, hraje na bicí, věnuje se boxu, fotografuje a surfuje. Stručně řečeno: je univerzální. A tak se dokonale hodí k novému modelu T-Cross. Ten představuje jedinečnou kombinaci všestrannosti a kompaktnosti a díky svému sebejistému designu crossoveru je připraven na téměř každé dobrodružství.

VW Tiguan Allspace za 8 320 Kč bez DPH měsíčně pro podnikatele

Od horského průsmyku až po silnici na pobřeží – díky novému vozu Tiguan Allspace budete v mnoha destinacích jako doma. Suverénní, centrem pozornosti a vždy přitom projevíte svůj osobitý styl.